Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti Ameliyatı

Labioplasti Nedir?

Genital bölgedeki sorunların görsel olarak giderilmesi adına uygulanan yöntemlerden bir tanesi de labioplasti olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama yarım saat ila 1 saat gibi bir süreye tekabül eden operasyon, gayet başarılı ve basit bir operasyondur. Lokal anestezi destekli bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekiyor ancak hastanın talebine bağlı olarak genel anestezi altında da uygulanabilir. Hasta, aynı gün taburcu edilir ve gündelik hayatına kaldığı yerden devam eder. Ameliyat sonrası ilk 2 gün duş yapmamanız tavsiye ediliyor ve bununla birlikte 3 hafta süre ile cinsel ilişkiden uzak durmanız da şarttır. Labium minus ve labium majusların, anormal bir görüntü sergilemesi ya da sarkık bir yapıya sahip olması bu ameliyat ile birlikte sona erdiriliyor.

Labioplasti Ameliyatını Gerektiren Durumlar

İç dudakların belli sebeplerden ötürü sarkma yaşaması ya da normalden iri, kırışık ve geniş bir görüntüye sahip olması durumunda labioplasti için harekete geçilebilir. Bu bir estetik operasyon olarak da nitelendiriliyor ve günümüzde birçok kadının bu operasyon için doktorların kapısını çaldığını da ifade etmek gerekiyor. Vajinal bölgede meydana gelen görsel sorunlar, kişinin cinsel hayatını da büyük ölçüde olumsuz etkiliyor ancak kadınların büyük bir kısmı görsel sorunu ortadan kaldırmak adına harekete geçiyor. Sarkma, genişleme, kırışıklık ve kötü görüntü durumunda sizler de hekim desteği alabilir ve labioplasti ile birlikte bu sorunu kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

Vajen İçi ve Dış Dudaklarının Normalden Büyük Olması

Vajen iç ve dış dudaklarının normalden büyük olması genetik bir durum değildir. Daha çok hamilelik sonrası ve hormonal dengenin bozulması sonrası labiumlarda birtakım sorunlar görülebiliyor. Normalden büyük olma durumu görsel anlamda rahatsız edici bir durumu da beraberinde getiriyor. Bununla birlikte cinsel ilişkide zorlanma ve daha fazla acı çekme sorunları da bu büyüklüğün getirdiği sıkıntılardan bazılarıdır. Bir dudağın diğer dudaktan büyük olması hem kadını hem de partneri rahatsız edebiliyor ve şikayetler de genellikle bu yönde. Estetik operasyonu ile birlikte sorun kısa sürede ortadan kaldırılıyor ve dudaklar arası boyut bozukluğu da yok ediliyor.

Vajen Dudaklarının Sarkması

Sık gebelik, genital bölgedeki birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Bunun yanı sıra cinsel ilişkinin çok fazla ve sert yaşanması durumu da genital bölgeye zarar veren hususlardan bir tanesidir. Labium, yani dudakların sarkması da genellikle bu yüzden meydana geliyor. Dudakların sarkması durumunda labioplasti için harekete geçilebilir ve kısa süreli bir operasyon neticesinde bu sorun ortadan kaldırılacaktır. Operasyonun ağrısız ve basit bir operasyon olduğunu belirtmek gerekiyor. Sarkma durumu ile birlikte estetik görüntü kaybediliyor ve fonksiyonel sorunlar da ortaya çıkıyor. Labioplasti ile birlikte tüm bu sorunları ortadan kaldırmak ve müdahalede bulunmak mümkündür. Kadınların büyük bir kısmı görsellik nedeniyle doktorların kapısını çalarken bazı kadınlar ise cinsel ilişki esnasında meydana gelen şiddetli ağrılar nedeniyle operasyon için adım atıyor.

Vajina Dudak Asimetrisi

İç ve dış dudağın asimetrik olarak birbirinden uzak olması ve görsel anlamda rahatsız edici bir seviyeye ulaşması da labioplasti gerekliliğini bir kez daha ortaya çıkartıyor. Asimtetrik bozukluk, görsel sorunların yanı sıra cinsel ilişkiyi de olumsuz etkileyebiliyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi cinsle ilişki esnasında şiddetli ağrıları da beraberinde getiriyor. Bu ağrılardan kurtulmak ve asimetrik uygunluğu yeniden kazanabilmek için labioplasti ameliyatı yeterli olacaktır. Kısa süreli basit bir operasyon neticesinde kişi sağlığına kavuşuyor ve görsel anlamda yaşanan sorun da ortadan kaldırılıyor.

Vajina İç ve Dış Dudak Sarkması Nedenleri?

Hormonal dengenin bozulması, en önemli nedenlerden bir tanesidir. Sık gebelik yaşayan kadınlarda bu sorun çok daha fazla gözleniyor. Bununla birlikte bilinen en büyük nedenlerden bir tanesi de cinsel ilişkinin çok sık yaşanmasıdır. Sarkmalar öncelikli olarak asimetrik bozukluğu beraberinde getiriyor ve ilerleyen süreçte his kaybına da neden olabiliyor. Birçok kadın, cinsel ilişkiden daha az zevk aldığı için doktorların kapısını çalıyor. İç ve dış dudak ameliyatı ile birlikte bu sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılıyor.

Labioplasti Ameliyatı Öncesi Hazırlıklar

Kadın cinsel organı oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Jinekolojik muayenelerin düzenli olarak yapılması da bu yüzden daha fazla önem taşıyor. Genital bölgenin bakımı ve sağlığının yanı sıra bu bölgede yaşanabilecek farklı sorunlar da düzenli kontroller neticesinde ortaya çıkartılıyor. Labioplasti öncesi hazırlık sürecinde de genel bir muayeneye ihtiyacınız olacaktır ve bu muayene neticesinde hastanın var olan diğer sorunları da eğer varsa ortaya çıkartılıyor. Ameliyat öncesi hazırlık sürecinde doktorunuz da sizlere yardımcı olacak ve tetkiklerin yanı sıra nasıl hareket etmeniz gerektiğini ya da hangi konularda daha dikkatli olmanız gerektiğini sizinle paylaşacaktır. Hastanın yaşı, hastanın beklentileri, genel sağlık durumu ve daha birçok detay da ameliyat öncesi hazırlık döneminde büyük öneme sahiptir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki

İç ve dış dudak ameliyatı sonrası doktorunuzun uyarılarına kulak asmalı ve bu uyarıları göz önünde bulundurmalısınız. Ameliyat sonrası cinsel ilişki, en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Hastaların bu konuda biraz daha sabırlı davranmaları gerekiyor. Ameliyat sonrası dönemde ani hareketlerden kaçınmalı ve cinsel ilişkiyi de geri plana atabilmelisiniz. 1 aylık dinlenme süresi yeterlidir ve bu süre tamamlandıktan sonra bedenleriniz de ilişki için hazır hale gelecektir. Birçok hasta bu konuda erken davrandığı için şiddetli ağrı ve kanama gibi şikayetler ile doktorların kapısını çalabiliyor. İyileşme sürecinde cinsel ilişki kesinlikle tavsiye edilmiyor ve sonuçları da bir hayli ağır olabiliyor. Bu süre zarfında ne kadar hassas olursanız alacağınız yanıt da bir o kadar olumlu olacaktır.

Vajina Dudak Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vajina dudak estetiği operasyonu sonrası hastaların dikkat etmeleri gereken birçok detay var. Bu detaylardan bir tanesi az önce de bahsettiğimiz gibi cinsel ilişkidir. En az 1 ay süre ile cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekiyor. Bununla birlikte havuza ya da denize girme için de 1 aylık dinlenme süresine ihtiyacınız olacaktır. Bunun nedeni ise enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak ve olabildiğince kaçınmaktır. Kirli suyun çok daha kolay bir şekilde barınabildiği havuz gibi alanlar ne yazık ki ameliyat sonrası dönemde çok daha büyük tehlike arz ediyor.

Vajina Dudak Estetiği Kaç Saat Sürer?

Operasyonun türüne ve hastanın durumuna göre bu süre değişiklik gösterecektir ancak ortalama yarım saat ila 1 saat gibi bir operasyon süresi karşınıza çıkıyor. Gayet basit ve başarılı bir operasyon olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kadınların bu operasyona karşı var olan ön yargıları da son dönemde iyiden iyiye azaldı. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek adına sizler de hekim ile birebir görüşme sağlayabilir ve merakını giderebilirsiniz. Vajina dudak estetiği ile birlikte görsel anlamda sizleri daha fazla tatmin edecek bir vajina karşınıza çıkıyor. Bunun yanı sıra cinsel ilişki esnasında yaşadığınız ağrılar da kısa sürede ortadan kalkacak ve daha kusursuz bir ilişki sizleri bekliyor olacaktır.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Enfeksiyondan Nasıl Korunulur?

İç ve dış dudak ameliyatı sonrası genital bölgenin normale nazaran daha hassas bir yapıya sahip olduğunu daha önce de belirtmiştik. Bu hassasiyet, enfeksiyon riskini de belli oranda arttırıyor. Doktorunuzun uyarılarını dikkate almanızda fayda var ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak adına öncelikli olarak genital bölgenin bakım ve temizliğini kusursuz bir şekilde yapmanız gerekiyor.

Ameliyat sonrası dönemde genital bölgenin su ile teması da bir hayli risklidir. Özellikle havuz ve denize girme gibi eylemlerden olabildiğince uzak durmanız gerekiyor. Havuz suyu bu konuda çok daha büyük bir tehlike arz ediyor. 1 ay gibi bir süre dinlenmenizde fayda var ve bu süre tamamlandıktan sonra su ile temas gerçekleştirilebilir.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası Ne Kadar Sürede İyileşilir?

İç ve dış vajina dudaklarının aynı anda estetik hale getirilmesi oldukça kompleks bir operasyondur. Operasyon kapsamında ciddi kesiler yapılır ve bu kesiler estetik dikişlerle kapatılır. Operasyondan sonra üç gün boyunca aşırı hassasiyet söz konusudur. İlk haftanın sonu ile onuncu gün arasında dikişlerin tamamına yakını kendiliğinden erir. İki hafta boyunca hassasiyet azalarak devam eder. Birinci ayın sonunda ise tam iyileşme sağlanır. Hasta dördüncü günden itibaren iş yaşamına ve sosyal yaşamına dönebilir.

Bize Ulaşın

Uçarer Kadın Sağlığı

  Gizlilik Politikası
  Hasta Yorumları
  Cansu

  İnternet üzerinden bir araştırma yaptım hamile kaldığım süreçte. Hakkında çok olumlu yorumlar duymam tercihimde etkili oldu ve evime de yakın olması buna artıydı. İşinde uzman olduğunu düşündüğüm için kendisi ile yol almaya karar verdim. Bir sağlık sorunum da vardı ve bunun da dikkatle takibini yaparak, gebelik sürecimi yürüttük. Doğumumu da kendisi gerçekleştirdi, her şey yolunda gitti ve beklediğimden kolay oldu. Eşlik eden sağlık sorunum hakkında Muzaffer Bey sayesinde bir sorun yaşamadık. Çok yaıştırıcı bir hekim. Süreç boyunca sürekli gergin ve endişeliydim. Verdiği telkinler ve olacakları anlatması ile yatışmış oldum. Doğum sonrası kontrollerim için de davet etti ve takibimi yaptı. Bu bölgede oturan herkese tavsiye ederim.

  Derin

  Bir tavsiye ile tercih ettim Muzaffer Bey'i ve hiç pişman olmadım. Çok güzel bir hamilelik süreci yönettik ve 4. bebeğimi kucağıma aldım. İletişimi çok güçlü bir doktor ve çok memnun kaldım. Doğum sürecimde de her şey yolundaydı ve sonrasında kontrollerim şeklinde devam ettik görüşmeye.

  Gamze

  İlk gebeliğim de tanıştığım ve ikinci gebeliğiminde kesinlikle kendimi ve bebeğimi emanet ettiğim harika bir hekimdir işinin uzmanı

  Özlem

  Tanıdım en iyi doktor, iyiki tavsiye uydum. Almanya’da bile böyle ilgili ve detaylı doktora rastlamadım. İyi ki doktorumsunuz, riskli olan gebeliğim ve doğumda hiç yalınız bırakmada ve herşey detaylı anladı, böylece hiç korkumuz yoktu. İyiki varsınız. Ayrıca İngilizce de biliyor ve Buda çok iyi, böylece eşimde de herşey detay la anlatı. Herşey için çok teşekkür ederim

  İlgili Uygulamalar
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbulHimenoplasti olarak da bilinen kalıcı kızlık zarı dikimi, hasarlı dokuyu etkili bir şekilde restore etmek için tasarlanmış ..

  Devamı >
  Femilift Lazer Tedavisi

  Femilift Lazer Nedir? Femilift Lazer, üçüncü nesil fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer teknolojisidir. Kadınlarda stres, idrar kaçırma ve vajina do..

  Devamı >
  Tüp Bebek Tedavisi

  Halk arasında “kısırlık” olarak bilinen ve tıbbi adıyla infertilitenin söz konusu olduğu durumda çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin başvurdukları te..

  Devamı >
  Lazer ile Vajina Daraltma

  Hepimiz yaşlanıyoruz. Sadece yüzümüz değil tüm organlarımız yaşlanıyor. Vajinamız da tüm diğer organlarımız gibi zamanla yaşlanır ve o sıkı yapısını v..

  Devamı >
  İdrar Kaçırma Tedavisi

  İdrar kaçırma, idrar yolu ile istem dışı idrar kaybıdır. Kadınlarda daha sık görülen bu bozukluk, yaşamın beşinci ya da altıncı yılında ve genç kadınl..

  Devamı >
  Barbie Vajina Estetiği

  İlk defa ABD’de  barbie vajina estetiği veya barbie look vagina olarak tanımlanan bu genital estetik operasyon, bugün ülkemizde de çok fazla talep edi..

  Devamı >
  Labioplasti Ameliyatı

  Labioplasti Nedir? Genital bölgedeki sorunların görsel olarak giderilmesi adına uygulanan yöntemlerden bir tanesi de labioplasti olarak karşımıza çık..

  Devamı >
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Kürtaj rahim içindeki dokuların alınması anlamında kullanılan bir terimdir. Ancak halk arasında daha çok gebeliğin sonlandırılması anla..

  Devamı >
  Vajina Beyazlatma

  Vajina Beyazlatma Nedir? Son yıllarda vajen beyazlatma işlemi oldukça popülerdir. Özellikle lazerle genital bölge renk açma tedavilerindeki hasta mem..

  Devamı >
  Vajina Daraltma Ameliyatı

  Vajinal Daraltma (Vajinoplasti) Nedir? Vajinada genişleme pek çok kadında yaş ilerledikçe ve gebelik, vajinal doğum gibi müdahaleler geçirdikçe meyda..

  Devamı >
  Laparoskopik Uygulamalar

  Laparoskopik uygulamalar tanısal ve tedavi edici veya cerrahi laparoskopik uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılır.Tanısal laparoskopi Günümüzde tanı..

  Devamı >
  Tanım, Yapılma Nedenleri

  Laparoskopi karın içinin bir endoskop ile gözlenmesi işlemidir. Laparoskopi önceleri sadece tanısal bir araç iken bugün neredeyse jinekolojik operasyo..

  Devamı >
  Ofis Histeroskopisi

  Rahim içi dokusunu (endometrium) incelemeye yarayan bu endoskopik yöntemle uterusun içini ilgilendiren anormallikler tespit edilebildiği gibi rahim iç..

  Devamı >
  Septum (rahim içi perde)

  Rahim ve/veya vajenin anne karnında iken olan kusurlu gelişiminden kaynaklanır. Nedeni belli değildir. En sık görülenler rahim ve vajenin gelişimine i..

  Devamı >
  Polip

  Endometrial polip nedir  Rahim içi polip rahim iç tabakasından (endometrium) gelişen lezyonlardır.Rahim içi polip en sık rahimin fundus bölgesinde ge..

  Devamı >
  Myom Tedavisi

  Rahimin içine doğru büyümüş myomlar (submüköz) da polip benzeri şikâyetler ile hekime başburabilir. Tanı ve tedavisi polip ile benzerdir. Polipden far..

  Devamı >
  Gebelikte İlaç Kullanımı

  Gebelik boyunca gerekli durumlarda ilaç kullanımı mümkündür. Ancak temel prensip, gerekli olduğu bilinen folik asit, kalsiyum ve demir gibi destekleri..

  Devamı >
  İleri Yaş Gebeliği

  Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve annelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir.  Bu ertelemenin nedenleri arasında öncelikle mesleki kar..

  Devamı >
  İkiz Gebelik

  Çoğul gebelik rahim içinde birden fazla fetüsun oluşması olarak tanımlanabilir. Çoğul gebeliklerin çok büyük çoğunluğu ise ikiz gebeliklerdir. İkiz ge..

  Devamı >
  Gebelikte Tarama Testleri

  Gebeliğinizin takibinde bazı kromozom hastalıkları için tarama testleri yapılabilir.Tarama testleri trizomi 21(Down) , trizomi 13 ve 18 için yapılır.T..

  Devamı >
  Gebelik Takibi

  Gebe kaldıktan sonra mutlaka düzenli olarak doktor kontrollerine gitmelisiniz. Bu kontroller sizin ve bebeğinizin gebelik sürecince aldığınız riskleri..

  Devamı >
  Gebe Kalmadan Önce Ne Yapmalı?

  •Hamilelik öncesi muayenedeki amaç nedir? Gebelikte yapılan takip kadar gebelik öncesi muayene ve danışma da önemlidir. Buradaki amaçlardan bir tanes..

  Devamı >
  Vajende Kaşıntı-Akıntı

  Vajenden normalde olan akıntı belli bir miktarı aşmaz, berak ve kokusuzdur. Buna fizyolojik akıntı adı verilir. Vajen ortamında buraya özgü mikroorgan..

  Devamı >
  Histeroktomi(Rahmin Alınması)

  Total Histerektomi: Rahmin tamamının alınmasıdır. Kötü huylu kitlelerde mutlaka yapılması gerekli olan şekildir. Subtotal Histerektomi: Rahmin boyu..

  Devamı >
  Endometriosis

  ENDOMETRİOSİS NEDİR? Endometriosis; üretkenlik çağındaki kadınları etkileyen ve nedeni tam anlaşılamamış bir hastalıktır. İsmini her ay adet kanaması..

  Devamı >
  Düzensiz Kanama

  Adet kanamalarının düzensiz olması kadınlarda nadir olmayan bir durumdur. Çoğu kez neden hormonal düzensizliklerdir. Bunlara disfonksiyonel kanama adı..

  Devamı >
  Dış Organlarda Sivilce ve Acı

  Dış genital organlarda oluşan sivilce olarak tanımlanabilecek kabarıklıkların en sık görülen nedenleri şunlardır: Kıl kökü iltihabı: Ciltte bulun..

  Devamı >
  Aşırı Tüylenme

  Aşırı tüylenme tanımının objektif bir kriteri yoktur. Irklara, coğrafik bölgeye, ailesel yapıya göre tüy yoğunluğu ve rengi farklılıklar gösterebilir...

  Devamı >
  Smear (PAP Testi) Bozuklukları

  Serviks Displazileri (Rahim Ağzının Hücresel Değişiklikleri) Halk arasında rahim ağzı diye tabir edilen rahim bölgesine serviks adı verilir. Serviks ..

  Devamı >
  Hamilelikte Yumurtalık Kistleri

  Çoğu kadının hayatında en az bir kez karşılaştığı sorunlardan biri yumurtalık kistleridir. Normal şartlarda bile kadın için çok rahatsız edici bir dur..

  Devamı >
  Myomektomi (Myom) Nedir?

  Uterusun kas hücrelerinden köken alan iyi huylu tümörler myom olarak adlandırılır. Myomlar kadın üreme sisteminde en sık karşılaşılan tümörlerdir. ..

  Devamı >
  Lohusalık

  Plasenta ve bebeğin doğumundan sonra başlayan anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital or..

  Devamı >
  Anne Sütü ve Emzirme

  Yeni doğan bebeğin beslenmesini sağlamak üzere gebelik süresince hazırlanan meme bezleri faaliyete geçerek süt salgılanmasına başlar. Gebelik sırasınd..

  Devamı >
  Gebelikte Egzersiz

  Son yıllarda kadınların çeşitli egzersiz programlarına olan ilgilerinin giderek artması bu aktivitelerin gebelikte de sürdürülmesine hatta özellikle b..

  Devamı >
  Gebelikte Beslenme

  1 –Kalori ve Ağırlık Artışı Gebe bir kadın gebe olmayana göre günde yaklaşık fazladan 300 kaloriye ihtiyaç duyar. Bu da yaklaşık %15′lik bir artış ya..

  Devamı >
  Doğum Sonrası Vücut

  Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital org..

  Devamı >
  Gebelikte Anomali Taramaları

  Gebe kadın yapısal sorunu olmayan sağlıklı çocuk dünyaya getirmek ister. Genel toplumda büyük (major) anomalili çocuk sahibi olma riski %3-5 civarında..

  Devamı >
  Yüksek Riskli Gebelikler

  Genel olarak gebelik, kadın hayatının fizyolojik olarak normal ve eşsiz bir dönemi olarak değerlendirilmelidir. Bununla birlikte annenin veya bebeğin ..

  Devamı >
  Stres ve Kısırlık

  Stres, bir kişinin herhangi bir olayı, korkutucu veya tehlikeli olarak algılaması sonucu oluşan durum olarak tanımlanabilir. Stres sonuç olarak ,vü..

  Devamı >
  Tekrarlayan Düşükler

  Fark edilen tüm gebeliklerin veya ‘si düşükle sonuçlanmakla beraber daha önce hiç canlı doğum yapmamış ve 2 veya daha çok gebelik kaybı yaşamış kadınl..

  Devamı >
  Kısırlığın Psikolojik Yönü

  Kısırlık Tanısı ve Tedavisinde Psikolojik Destek: Kısırlık tedavisi gören çiftlerin çoğu, çocuk sahibi olmak amacıyla görülen tedaviyi hem fiziksel, h..

  Devamı >
  Sperm Arama TESA, TESE

  Erkek kısırlığında mikroenjeksiyonun keşfinden sonra en önemli gelişme menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklerde uygulanan cerrahi girişimdir. Bu yönt..

  Devamı >
  Aşılama (İnseminasyon)

  Aşılama kısırlık tedavilerinde ilk uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Kısırlık Latince adı ‘artificial insemination’ demektir.Aşılama yöntemi..

  Devamı >
  Varikosel

  Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanan anormalliklerin başında varikosel gelir. Testislerden kirli kanı taşıyan damar sistemindeki geni..

  Devamı >
  Erkeklerde Kısırlık Nedenleri

  Erkekler kadınlarla kıyaslandığında çok duygusal değiller. Ancak söz konusu kısırlık olduğunda, erkekler de bir hayli hassaslaşabiliyor. Çocuğu olmaya..

  Devamı >
  Kadında Kısırlık Nedenleri

  Kuşkusuz her kadın doğası gereği çocuk sahibi olup annelik duygusunu tatmak ister. Ancak günümüzde her 100 çiftten 15’i bu isteğine kavuşabilmek için ..

  Devamı >
  Sorular ile Tüp Bebek

  1. Kadınların doğurganlığını etkileyen faktörler nelerdir? En önemli faktör yaştır. Kadın yaşı arttıkça gebe kalabilme şansı azalır. 44 yaşından sonr..

  Devamı >
  Preimplantasyon Genetik Tanı

  Tüp Bebek uygulamaları ile genetik teknolojinin bağdaştırılmasının çok uzun bir geçmişi yoktur. İlk defa 1990’lı yılların başında cinsiyet üzerinden g..

  Devamı >
  Embriyo Dondurma

  Embriyo dondurmasında ilk gebelik ne zaman elde edilmiştir? İlk dondurulmuş embriyo bebeği 1984’de doğmuştur. Embriyo dondurma tekniği ile çift içi..

  Devamı >
  MikroTese

  MikroTese Erkek kısırlığı toplumda çocuğu olmayan çiftlerin yaklaşık yarısının nedenini oluşturur. Bir başka deyişle infertil çiftlerin yaklaşık yarı..

  Devamı >
  f
  × Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?