Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi İstanbul

Himenoplasti olarak da bilinen kalıcı kızlık zarı dikimi, hasarlı dokuyu etkili bir şekilde restore etmek için tasarlanmış bir prosedürdür. Kliniğimizde kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatının hassas doğasını ve bu operasyonun bir kadının hayatında ne anlama gelebileceğini tam olarak anlıyoruz. Giderek daha fazla kadın çeşitli nedenlerle kalıcı kızlık zarı dikimi İstanbul kliniğimizi tercih ediyor. Bu kadınlardan bazıları dini ve kültürel inançları tatmin etmek için ameliyatı tercih ederken, bazıları cinsel ilişki veya başka etkenlere bağlı olarak yaralanan kızlık zarının onarılması için bu yöntemi seçiyor. Sebep ne olursa olsun kalıcı kızlık zarı dikimi söz konusu olduğunda kendinizi yalnız veya rahatsız hissetmemelisiniz.          

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Son Teknoloji İle Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi ameliyatı, son teknoloji kliniğimizde uzman cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilir. Tesisimiz son teknoloji ekipman, sanitasyon, enfeksiyon kontrolü, hemşire ve sağlık personeli söz konusu olduğunda tıbbi standartları karşılar ve aşar.

Yüksek Gizlilik

Hastalar her zaman kendilerini güvende hissetmek isterler. Bu noktada sunduğumuz tedavilerden olan kalıcı kızlık zarı dikimi en iyi doktor İstanbul kliniğimizde tüm isteklerinizi karşılayacaktır. Yüksek gizlilik ilkesi de bunlardan biridir. Hastalara dair hiçbir kişisel bilgi başkaları ile paylaşılmaz ve gerekli güvenlik önemleri alınır.

İstanbul Bahçeşehir Güvenli Klinik

Kızlık zarı dikimi İstanbul kliniğimizde güvenle uyguladığımız, birçok kadının çok özel ve kişisel nedenlerle tercih ettiği cerrahi bir işlemdir. Kızlık zarı dikimi yaptırmanızın ardındaki mantığı tartışmanın sizin için ne kadar zor ve utanç verici olabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle doktorlarımız istekleriniz hakkında konuşmak için size güvenli ve rahat bir ortam sağlar.

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

Herhangi bir ameliyatın karmaşıklığı hastadan hastaya değişir. Bu nedenle İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatı söz konusu olduğunda ancak fizik muayene yapıldıktan sonra belirlenebilir. Detaylı muayene ve istediğiniz sonuca dair görüşmenin ardından İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatı için net bir rakam söylemek mümkün olacaktır.

SSS

İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatı için net rakam hastalarla görüşüldükten ve muayeneden sonra belirlenmektedir. Aynı zamanda kızlık zarı dikiminin geçici ya da kalıcı yöntemlerden hangisi kullanılarak yapılacağı da fiyatı etkilemektedir.

Kızlık zarı, vajina bölgesini saran ince bir doku tabakasıdır. Kızlık zarı, ata binme veya jimnastik gibi şiddetli aktivitelerin yanı sıra tampon kullanımı da dahil olmak üzere, ilişki dışında birçok durumda kolayca yırtılabilir. Bazı durumlarda kan kaybı çok az olabileceği gibi acı veya ağrı da olmadığı için birçok kadın kızlık zarının yırtıldığını anlamayabilir. Kalıcı kızlık zarı dikimi söz konusu olduğunda işlemin ardından kızlık zarının yırtılmasına neden olabilecek durumlardan kaçınırsanız yıllar boyu dayanabilir.

Kalıcı kızlık zarı ameliyatında 15-21 gün içinde kendiliğinden eriyen dikişler kullanılmakta, bu dikişler eridikten sonra ise en az 1 ay ilişkiye girilmemesi gerekmektedir. Tam iyileşme sağlandığında kalıcı kızlık zarı dikiminde kanama kesindir. Geçici kızlık zarı dikimi ise en fazla 10 gün dayandığı için kesin kanama olması için bu süre zarfında cinsel ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi 18 yaşın üzerindeki her kadın tarafından tercih edilebilir. Hastanın genel sağlığı da işlemin gerçekleştirilmesi için önemli bir etkendir.

İşlem konusunda bilgi almak isteyen çoğu kişi kızlık zarı dikimi İstanbul ilinde hangi hastanelerde yapılıyor merak ediyor. Kızlık zarı dikimi özel hastanelerde yapılmaktadır. Aynı zamanda özel klinikler de bu hizmeti sunmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ilişkiye girmek için minimum 2 ay beklemek gerekmektedir. Bu süre zarfında tam iyileşme olması gerektiği için öncesinde ilişkiye girilmesi önerilmez. Geçici kızlık zarı dikiminde ise onarım yapıldığından genellikle gerdek gecesinden maksimum 7 gün önce yapılmaktadır. İşlemden hemen sonra ilişkiye girilmesinde bir sakınca yoktur.

Kızlık zarı vajina girişinde yer alan mukozal bir katlantı olarak tabir edilir. Kızlık zarının şekli ise kişiden kişiye değişmekle beraber, evlenmeden önce kızlık zarı muayenesinin yapılması mümkündür. Kişi kızlık zarının yapısını öğrenmek ve kendini ilişkiye hazırlamak istiyorsa evlenmeden önce kızlık zarı muayenesi yaptırarak bili alabilir.

Kızlık zarı yırtılması sonrasında oluşan ağrı herkes için farklı olabilir. Bazı kadınlarda herhangi bir ağrı ya da acı yaşanmazken, bazıları genital bölgede yanma hissi, sızı ya da batma hissedebilir.

Kızlık zarı ameliyatı, kızlık zarı onarımı için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Ancak her ameliyatta olduğu gibi kızlık zartı dikimi prosedüründe da bazı komplikasyonlar görülebilir. Kızlık zarı dikiminde düşük risk avantajı doktorun cerrahi uzmanlığına ve hastanın genel sağlığına bağlıdır. Kızlık zarı dikimi hafif-minimum komplikasyon riskleri ile oldukça güvenli bir ameliyattır. Ancak ortaya çıkabilecek komplikasyonlar arasında hafif morarma, uyuşma, hematom, yoğun kaşıntı, anormal kanama, kötü kokulu akıntı ve anormal ağrı bulunmaktadır.

Kızlık zarı dikimi söz konusu olduğunda özel bir kriter yoktur. 18 yaşın üzerinde, genel sağlığı iyi ve kızlık zarı yırtılmış olan her kadın bu işlem için uygundur.

İki farklı kızlık zarı dikimi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan kalıcı kızlık zarı dikimidir ve genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilen klinik tabanlı bir işlemdir. Anesteziden sonra vajinal duvarın arkasındaki vestibüler mukozada enine bir kesi yapılır ve parçalar kenar kenara dikilerek halkasal bir yapı oluşturulur. Bu işlem kızlık zarında flep tekniği kullanıldığını gösterir.

Geçici kızlık zarı dikiminde kızlık zarının bulunduğu bölgedeki vajina girişine gizli dikişlerle daraltma uygulanmaktadır. İlişki sırasında daralmış olan vajinal giriş genişler ve bu da kanamanın olmasını sağlar. Geçici kızlık zarı dikiminde de kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde prosedürün ağrısız olmasını sağlamak için anestezi kullanılmakta, sonrasında ise kızlık zarınızın yırtılan parçaları eriyen küçük dikişlerle birbirine dikilmektedir. Kızlık zarı ameliyatı hızlıdır, sadece 30-45 dakika sürer ve biraz dinlendikten sonra aynı gün eve gidebilirsiniz. Popüler yanılgıdan farklı olarak kızlık zarı dikimi iz bırakmaz, %100 etkilidir ve birkaç hafta sonra doğal veya cerrahi olarak onarılmış kızlık zarı arasındaki farkı tespit etmenin bir yolu yoktur.

Kızlık zarı dikimi hasta gizliliği çerçevesinde uygulanmakta ve başka kurum kayıtlarında geçmemektedir. Kızlık zarı dikimi ameliyatı yaptıran kişilerin bilgileri farklı kurumlarla paylaşılmaz ve sicile işlenmez.

Geçici kızlık zarı genellikle gerdek gecesinden çok kısa bir zaman önce yapılır ve vajina girişinde daraltma uygulanır. Bu nedenle ilişkiye girerken bu alandaki cerrahi dikişler yırtılır ve kanamaya neden olur.

Kızlık zarı dikimi özel kliniklerde ya da özel hastanelerde yapılabilen bir işlemdir. Ancak işlem öncesinde kızlık zarı dikimi en iyi doktor İstanbul bölgesinde hangisi araştırma yapmanızı öneririz. Aynı zamanda İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatı için de detaylı bilgi almanız önemlidir.

Hem jinekologlar hem de plastik cerrahlar kızlık zarı dikimi yapabilirler. Bununla birlikte, kozmetik jinekoloji veya kadın hastalıkları alanında temel deneyime sahip bir doktor seçmek daha doğru olacaktır. Kızlık zarı dikimi en iyi doktor İstanbul kliniğimizde istediğiniz sonuçlara ulaşmanıza yardım ederek işlem ardından kendinizi çok daha iyi hissetmenize neden olabilir.

Teklif Alın

Bize Ulaşın

Uçarer Kadın Sağlığı

  Gizlilik Politikası
  Hasta Yorumları
  Cansu

  İnternet üzerinden bir araştırma yaptım hamile kaldığım süreçte. Hakkında çok olumlu yorumlar duymam tercihimde etkili oldu ve evime de yakın olması buna artıydı. İşinde uzman olduğunu düşündüğüm için kendisi ile yol almaya karar verdim. Bir sağlık sorunum da vardı ve bunun da dikkatle takibini yaparak, gebelik sürecimi yürüttük. Doğumumu da kendisi gerçekleştirdi, her şey yolunda gitti ve beklediğimden kolay oldu. Eşlik eden sağlık sorunum hakkında Muzaffer Bey sayesinde bir sorun yaşamadık. Çok yaıştırıcı bir hekim. Süreç boyunca sürekli gergin ve endişeliydim. Verdiği telkinler ve olacakları anlatması ile yatışmış oldum. Doğum sonrası kontrollerim için de davet etti ve takibimi yaptı. Bu bölgede oturan herkese tavsiye ederim.

  Derin

  Bir tavsiye ile tercih ettim Muzaffer Bey'i ve hiç pişman olmadım. Çok güzel bir hamilelik süreci yönettik ve 4. bebeğimi kucağıma aldım. İletişimi çok güçlü bir doktor ve çok memnun kaldım. Doğum sürecimde de her şey yolundaydı ve sonrasında kontrollerim şeklinde devam ettik görüşmeye.

  Gamze

  İlk gebeliğim de tanıştığım ve ikinci gebeliğiminde kesinlikle kendimi ve bebeğimi emanet ettiğim harika bir hekimdir işinin uzmanı

  Özlem

  Tanıdım en iyi doktor, iyiki tavsiye uydum. Almanya’da bile böyle ilgili ve detaylı doktora rastlamadım. İyi ki doktorumsunuz, riskli olan gebeliğim ve doğumda hiç yalınız bırakmada ve herşey detaylı anladı, böylece hiç korkumuz yoktu. İyiki varsınız. Ayrıca İngilizce de biliyor ve Buda çok iyi, böylece eşimde de herşey detay la anlatı. Herşey için çok teşekkür ederim

  İlgili Uygulamalar
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbulHimenoplasti olarak da bilinen kalıcı kızlık zarı dikimi, hasarlı dokuyu etkili bir şekilde restore etmek için tasarlanmış ..

  Devamı >
  Femilift Lazer Tedavisi

  Femilift Lazer Nedir? Femilift Lazer, üçüncü nesil fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer teknolojisidir. Kadınlarda stres, idrar kaçırma ve vajina do..

  Devamı >
  Tüp Bebek Tedavisi

  Halk arasında “kısırlık” olarak bilinen ve tıbbi adıyla infertilitenin söz konusu olduğu durumda çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin başvurdukları te..

  Devamı >
  Lazer ile Vajina Daraltma

  Hepimiz yaşlanıyoruz. Sadece yüzümüz değil tüm organlarımız yaşlanıyor. Vajinamız da tüm diğer organlarımız gibi zamanla yaşlanır ve o sıkı yapısını v..

  Devamı >
  İdrar Kaçırma Tedavisi

  İdrar kaçırma, idrar yolu ile istem dışı idrar kaybıdır. Kadınlarda daha sık görülen bu bozukluk, yaşamın beşinci ya da altıncı yılında ve genç kadınl..

  Devamı >
  Barbie Vajina Estetiği

  İlk defa ABD’de  barbie vajina estetiği veya barbie look vagina olarak tanımlanan bu genital estetik operasyon, bugün ülkemizde de çok fazla talep edi..

  Devamı >
  Labioplasti Ameliyatı

  Labioplasti Nedir? Genital bölgedeki sorunların görsel olarak giderilmesi adına uygulanan yöntemlerden bir tanesi de labioplasti olarak karşımıza çık..

  Devamı >
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Kürtaj rahim içindeki dokuların alınması anlamında kullanılan bir terimdir. Ancak halk arasında daha çok gebeliğin sonlandırılması anla..

  Devamı >
  Vajina Beyazlatma

  Vajina Beyazlatma Nedir? Son yıllarda vajen beyazlatma işlemi oldukça popülerdir. Özellikle lazerle genital bölge renk açma tedavilerindeki hasta mem..

  Devamı >
  Vajina Daraltma Ameliyatı

  Vajinal Daraltma (Vajinoplasti) Nedir? Vajinada genişleme pek çok kadında yaş ilerledikçe ve gebelik, vajinal doğum gibi müdahaleler geçirdikçe meyda..

  Devamı >
  Laparoskopik Uygulamalar

  Laparoskopik uygulamalar tanısal ve tedavi edici veya cerrahi laparoskopik uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılır.Tanısal laparoskopi Günümüzde tanı..

  Devamı >
  Tanım, Yapılma Nedenleri

  Laparoskopi karın içinin bir endoskop ile gözlenmesi işlemidir. Laparoskopi önceleri sadece tanısal bir araç iken bugün neredeyse jinekolojik operasyo..

  Devamı >
  Ofis Histeroskopisi

  Rahim içi dokusunu (endometrium) incelemeye yarayan bu endoskopik yöntemle uterusun içini ilgilendiren anormallikler tespit edilebildiği gibi rahim iç..

  Devamı >
  Septum (rahim içi perde)

  Rahim ve/veya vajenin anne karnında iken olan kusurlu gelişiminden kaynaklanır. Nedeni belli değildir. En sık görülenler rahim ve vajenin gelişimine i..

  Devamı >
  Polip

  Endometrial polip nedir  Rahim içi polip rahim iç tabakasından (endometrium) gelişen lezyonlardır.Rahim içi polip en sık rahimin fundus bölgesinde ge..

  Devamı >
  Myom Tedavisi

  Rahimin içine doğru büyümüş myomlar (submüköz) da polip benzeri şikâyetler ile hekime başburabilir. Tanı ve tedavisi polip ile benzerdir. Polipden far..

  Devamı >
  Gebelikte İlaç Kullanımı

  Gebelik boyunca gerekli durumlarda ilaç kullanımı mümkündür. Ancak temel prensip, gerekli olduğu bilinen folik asit, kalsiyum ve demir gibi destekleri..

  Devamı >
  İleri Yaş Gebeliği

  Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve annelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir.  Bu ertelemenin nedenleri arasında öncelikle mesleki kar..

  Devamı >
  İkiz Gebelik

  Çoğul gebelik rahim içinde birden fazla fetüsun oluşması olarak tanımlanabilir. Çoğul gebeliklerin çok büyük çoğunluğu ise ikiz gebeliklerdir. İkiz ge..

  Devamı >
  Gebelikte Tarama Testleri

  Gebeliğinizin takibinde bazı kromozom hastalıkları için tarama testleri yapılabilir.Tarama testleri trizomi 21(Down) , trizomi 13 ve 18 için yapılır.T..

  Devamı >
  Gebelik Takibi

  Gebe kaldıktan sonra mutlaka düzenli olarak doktor kontrollerine gitmelisiniz. Bu kontroller sizin ve bebeğinizin gebelik sürecince aldığınız riskleri..

  Devamı >
  Gebe Kalmadan Önce Ne Yapmalı?

  •Hamilelik öncesi muayenedeki amaç nedir? Gebelikte yapılan takip kadar gebelik öncesi muayene ve danışma da önemlidir. Buradaki amaçlardan bir tanes..

  Devamı >
  Vajende Kaşıntı-Akıntı

  Vajenden normalde olan akıntı belli bir miktarı aşmaz, berak ve kokusuzdur. Buna fizyolojik akıntı adı verilir. Vajen ortamında buraya özgü mikroorgan..

  Devamı >
  Histeroktomi(Rahmin Alınması)

  Total Histerektomi: Rahmin tamamının alınmasıdır. Kötü huylu kitlelerde mutlaka yapılması gerekli olan şekildir. Subtotal Histerektomi: Rahmin boyu..

  Devamı >
  Endometriosis

  ENDOMETRİOSİS NEDİR? Endometriosis; üretkenlik çağındaki kadınları etkileyen ve nedeni tam anlaşılamamış bir hastalıktır. İsmini her ay adet kanaması..

  Devamı >
  Düzensiz Kanama

  Adet kanamalarının düzensiz olması kadınlarda nadir olmayan bir durumdur. Çoğu kez neden hormonal düzensizliklerdir. Bunlara disfonksiyonel kanama adı..

  Devamı >
  Dış Organlarda Sivilce ve Acı

  Dış genital organlarda oluşan sivilce olarak tanımlanabilecek kabarıklıkların en sık görülen nedenleri şunlardır: Kıl kökü iltihabı: Ciltte bulun..

  Devamı >
  Aşırı Tüylenme

  Aşırı tüylenme tanımının objektif bir kriteri yoktur. Irklara, coğrafik bölgeye, ailesel yapıya göre tüy yoğunluğu ve rengi farklılıklar gösterebilir...

  Devamı >
  Smear (PAP Testi) Bozuklukları

  Serviks Displazileri (Rahim Ağzının Hücresel Değişiklikleri) Halk arasında rahim ağzı diye tabir edilen rahim bölgesine serviks adı verilir. Serviks ..

  Devamı >
  Hamilelikte Yumurtalık Kistleri

  Çoğu kadının hayatında en az bir kez karşılaştığı sorunlardan biri yumurtalık kistleridir. Normal şartlarda bile kadın için çok rahatsız edici bir dur..

  Devamı >
  Myomektomi (Myom) Nedir?

  Uterusun kas hücrelerinden köken alan iyi huylu tümörler myom olarak adlandırılır. Myomlar kadın üreme sisteminde en sık karşılaşılan tümörlerdir. ..

  Devamı >
  Lohusalık

  Plasenta ve bebeğin doğumundan sonra başlayan anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital or..

  Devamı >
  Anne Sütü ve Emzirme

  Yeni doğan bebeğin beslenmesini sağlamak üzere gebelik süresince hazırlanan meme bezleri faaliyete geçerek süt salgılanmasına başlar. Gebelik sırasınd..

  Devamı >
  Gebelikte Egzersiz

  Son yıllarda kadınların çeşitli egzersiz programlarına olan ilgilerinin giderek artması bu aktivitelerin gebelikte de sürdürülmesine hatta özellikle b..

  Devamı >
  Gebelikte Beslenme

  1 –Kalori ve Ağırlık Artışı Gebe bir kadın gebe olmayana göre günde yaklaşık fazladan 300 kaloriye ihtiyaç duyar. Bu da yaklaşık %15′lik bir artış ya..

  Devamı >
  Doğum Sonrası Vücut

  Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital org..

  Devamı >
  Gebelikte Anomali Taramaları

  Gebe kadın yapısal sorunu olmayan sağlıklı çocuk dünyaya getirmek ister. Genel toplumda büyük (major) anomalili çocuk sahibi olma riski %3-5 civarında..

  Devamı >
  Yüksek Riskli Gebelikler

  Genel olarak gebelik, kadın hayatının fizyolojik olarak normal ve eşsiz bir dönemi olarak değerlendirilmelidir. Bununla birlikte annenin veya bebeğin ..

  Devamı >
  Stres ve Kısırlık

  Stres, bir kişinin herhangi bir olayı, korkutucu veya tehlikeli olarak algılaması sonucu oluşan durum olarak tanımlanabilir. Stres sonuç olarak ,vü..

  Devamı >
  Tekrarlayan Düşükler

  Fark edilen tüm gebeliklerin veya ‘si düşükle sonuçlanmakla beraber daha önce hiç canlı doğum yapmamış ve 2 veya daha çok gebelik kaybı yaşamış kadınl..

  Devamı >
  Kısırlığın Psikolojik Yönü

  Kısırlık Tanısı ve Tedavisinde Psikolojik Destek: Kısırlık tedavisi gören çiftlerin çoğu, çocuk sahibi olmak amacıyla görülen tedaviyi hem fiziksel, h..

  Devamı >
  Sperm Arama TESA, TESE

  Erkek kısırlığında mikroenjeksiyonun keşfinden sonra en önemli gelişme menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklerde uygulanan cerrahi girişimdir. Bu yönt..

  Devamı >
  Aşılama (İnseminasyon)

  Aşılama kısırlık tedavilerinde ilk uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Kısırlık Latince adı ‘artificial insemination’ demektir.Aşılama yöntemi..

  Devamı >
  Varikosel

  Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanan anormalliklerin başında varikosel gelir. Testislerden kirli kanı taşıyan damar sistemindeki geni..

  Devamı >
  Erkeklerde Kısırlık Nedenleri

  Erkekler kadınlarla kıyaslandığında çok duygusal değiller. Ancak söz konusu kısırlık olduğunda, erkekler de bir hayli hassaslaşabiliyor. Çocuğu olmaya..

  Devamı >
  Kadında Kısırlık Nedenleri

  Kuşkusuz her kadın doğası gereği çocuk sahibi olup annelik duygusunu tatmak ister. Ancak günümüzde her 100 çiftten 15’i bu isteğine kavuşabilmek için ..

  Devamı >
  Sorular ile Tüp Bebek

  1. Kadınların doğurganlığını etkileyen faktörler nelerdir? En önemli faktör yaştır. Kadın yaşı arttıkça gebe kalabilme şansı azalır. 44 yaşından sonr..

  Devamı >
  Preimplantasyon Genetik Tanı

  Tüp Bebek uygulamaları ile genetik teknolojinin bağdaştırılmasının çok uzun bir geçmişi yoktur. İlk defa 1990’lı yılların başında cinsiyet üzerinden g..

  Devamı >
  Embriyo Dondurma

  Embriyo dondurmasında ilk gebelik ne zaman elde edilmiştir? İlk dondurulmuş embriyo bebeği 1984’de doğmuştur. Embriyo dondurma tekniği ile çift içi..

  Devamı >
  MikroTese

  MikroTese Erkek kısırlığı toplumda çocuğu olmayan çiftlerin yaklaşık yarısının nedenini oluşturur. Bir başka deyişle infertil çiftlerin yaklaşık yarı..

  Devamı >
  f
  × Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?