Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum istanbul

Kadın hastalıkları ve doğum İstanbul kliniğimizde öncelikli amaç, kadının sağlığını korumak ve gerektiğinde erken müdahale ile sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktır.  Dişi üreme sistemi, çeşitli organlardan oluşan karmaşık bir ağdır. Pek çok kadın ara sıra jinekolojik sorunlar yaşasa da çoğu utandıkları ya da sorunun neye yol açabileceğini anlayamadıkları için tedavi için doktora gitmekten kaçınırlar. Ancak bazı belirtileri göz ardı etmemek ve uzman bir hekime danışmak önemlidir.

Bahçeşehir Özel Kadın Doğum

Steril Koşullarda Muayene

Bahçeşehir kadın doğum kliniğimiz her yaştan kadına tıbbi hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Hastamızın kişisel ihtiyaçlarını samimi ve rahat bir ortamda karşılarken mümkün olan en iyi tıbbi bakımı sağlamaya odaklanarak steril koşullarda muayene imkanı sunuyoruz.

Teşhis, Tanı ve Tedavi

Üreme sağlığınız, yolun her adımında en büyük endişemizdir. Bahçeşehir kadın doğum hekimleri olarak yaşadığınız herhangi bir semptomu tartışırken kendinizi rahat hissetmenize yardımcı olacağız. Kadın hastalıkları ve doğum doktorlarımız, yaygın sorunlardan daha nadir sorunlara kadar birçok durumu teşhis etme, tanı koyma ve tedavi etme deneyimine sahiptir.

Gebelik Öncesi Hazırlık

Hamilelik heyecan verici olsa da çoğu zaman stresli bir dönemdir. Hamileliğiniz sırasında size kusursuz bir gebelik öncesi hazırlık planı sağlamayı taahhüt ediyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum doktorlarımız yaşayacağınız tüm değişikliklerde yanınızda olacak, sizi sağlıklı bir gebelik ve doğum için hazırlayacaktır.

Bahçeşehir Kadın Doğum

Bahçeşehir kadın doğum İstanbul merkezimizde konforlu, güvenli ve son teknoloji cihazlarla donatılmış bir ortamda mümkün olan en iyi hasta deneyimini yaşamanızı sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Hastalarımızı dinliyor, sorularını yanıtlıyor, endişelerini gideriyor ve ihtiyaçlarına mümkün olduğunca hızlı şekilde cevap veriyoruz. Kasın hastalıkları ve doğum İstanbul kliniği ekibimiz, endişesi ya da sorunu ne olursa olsun tüm kadınlara kapsamlı obstetrik ve jinekolojik bakım sağlar.

SSS

Düzensiz veya ağrılı regl dönemleri kadınları etkileyen yaygın sorunlar olsa da çoğu zaman altta yatan herhangi bir ciddi durum söz konusu değildir. Hem cerrahi hem de tıbbi birçok müdahale yöntemi menstrüel bozukluklardan idrar kaçırmaya kadar değişen durumların semptomlarını hafifletmek ve çoğu durumda tedavi etmek için mevcuttur. Özellikle cinsel ilişki sırasında ağır veya uzun süreli kanama yaşıyorsanız, bunlar daha ciddi bir kadın sağlığı sorununun belirtileri olabilir. Diğer yandan en sık görülen kadın hastalıkları çeşitleri arasında servikal displazi, menstrüel bozukluklar, pelvik taban sarkması, pelvik ağrısı, Polikistik Over Sendromu (PKOS), rahim fibroidleri ve idrarını tutamamak yer almaktadır.

Kadınların anormal kanamayı veya pelvik ağrıyı normal olduğunu düşündükleri için görmezden geldiklerini söylemek mümkündür. Gerçekte bu semptomlar önemli bir kadın üreme organı olan “rahim” olarak da bilinen rahimdeki anormal hücre büyümesinin belirtileri olabilir. Rahim, kadınların bebek taşımasına yardımcı olacak çeşitli hücre türleri içerir. Hücreler anormal şekilde büyüdüğünde, fibroid (miyom), rahim polipleri ve adenomiyoz gibi ağrılı hastalıklar ortaya çıkabilir. Her durum, ağrı, anormal kanama ve doğurganlık sorunları gibi kadınların yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilecek semptomlara neden olur.

Rahmi veya üreme sisteminizin herhangi bir bölümünü etkileyen durumlara rahim hastalıkları denir. Yaygın rahim hastalıkları söz konusu olduğunda belirtiler arasında rahim bölgesinde ağrı, anormal veya ağır vajinal kanama, düzensiz adet döngüsü, anormal vajinal akıntı, pelvis, alt karın veya rektal bölgede ağrı sayılabilir. Bunlar en sık rastlanan belirtilerdir. Rahimde sorun olduğunu anlamanıza yardımcı olacak diğer semptomlar arasında ise artan adet krampları, artan idrara çıkma, ilişki sırasında ağrı, ilişkiden sonra kanama, karın şişmesi, kabızlık, tekrarlayan mesane enfeksiyonları ve ateş bulunmaktadır.

Kasın hastalıklarının diğer adı halk arasında sıkça duyulan bir tabi olan jinekolojik hastalıklardır.

Rahim, bir kadın hamileyken bebeğin büyüdüğü yerdir. Rahim ile ilgili bir sorunun ilk belirtisi, adet dönemleri arasında veya cinsel ilişkiden sonra kanama olarak kabul edilir. Nedenleri arasında hormonlar, tiroid sorunları, miyomlar, polipler, kanser, enfeksiyon veya hamilelik sayılabilir. Tedavi ise nedene bağlıdır.

Her iki terim de aynı şeyi ifade etmektedir. Çoğu zaman farklı bölümler olduğu düşünülse de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile jinekolog temelde aynı hizmeti sunmaktadır. Her ikisi de kadın hastalıkları ve doğum konusunda uzmanlaşmış hekimlerdir.

Rahimde teşhis edilen her kitle kanserli hücre değildir. Büyük bir oranda rahimdeki kitleler iyi huylu yani kanserli olmayan kitlelerdir. Ancak bazı kitleler kanserli olabileceği için kadın hastalıkları ve doğum doktorunuz bu konuda şüphe duyuyorsa detaylı test isteyebilir.

Bahçeşehir kadın doğum jinekologları kadınlarda üreme tıbbı alanında uzmanlaşmıştır. Hamilelik, doğum, adet kanaması, hormon bozuklukları ve kadın vücuduna özgü diğer konularda hastalara yardımcı olurlar. Düzenli jinekolojik ziyaretlerin dışında bunun gerekli olduğu başka zamanlar da vardır. Adet döngünüzde değişiklik fark ettiğinizde, menopoza girdiğinizde, düzensiz adet kanamaları olduğunda, ağrı yaşadığınızda, doğurganlık sorunlarınız varsa ve hamileyseniz jinekoloğa gitmeniz gerekmektedir.

Kadın hastalıkları iyi huylu ve kötü huylu tümörler, gebelikle ilgili hastalıklar, enfeksiyon ve endokrin hastalıklarını içerir. Bunlar arasında malign tümörler en sık ölüm nedenidir. Nedenleri ise hastalığa göre değişmektedir. Hormonal dengesizlikler, aşırı kilo alımı, birden fazla cinsel partner, metabolitik hastalıklar, şeker hastalığı, kişisel temizliğe önem vermeme ya da ailede kanser öyküsü kadın hastalıklarının ortaya çıkmasının nedenleri arasındadır.

Rahim kanseri erken teşhis edilirse yüksek oranda tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bu da semptomları bilmenin çok önemli olduğu anlamına gelir. Rahim kanserinin en sık rastlanan belirtileri arasında menopoz sonrası kanama dahil olmak üzere anormal vajinal kanama, zor veya ağrılı idrara çıkma problemi, alt karın bölgesinde devam eden pelvik ağrı, cinsel ilişki sırasında ağrı, pembe veya beyaz vajinal akıntı bulunmaktadır.

Kadın hastalıkları ve doğum İstanbul merkezimizde servikal displazi, endometriozis, yumurtalık kistleri, Premenstrüel sendrom (PMS), İdrarını tutamamak, kısırlık, rahim fibroidleri ve diğer kanserli olmayan tümörler gibi birçok hastalık için hizmet veriyoruz.

Kadınların ne sıklıkla jinekolojik muayene olması gerektiğine dair belirli bir kılavuz olmasa da genellikle yılda bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanını ziyaret etmeniz gereklidir. Tıbbi geçmişinize bağlı olarak, daha sık jinekolojik muayene olmanız önerilebilir. Jinekolojik muayene yaptırmanın özel nedenleri arasında olağandışı vajinal kanama veya akıntı, ailede kanser öyküsü, yumurtalık kanseri, kistler, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve diğer jinekolojik problemler hakkında endişe yer almaktadır.

Bazı belirtiler ortaya çıktığı zaman kadın hastalıkları ve doğum İstanbul kliniğimizde uzmanlardan birine görünmek en iyisidir. Pelvik veya vajinal bölgelerde yakın zamanda bir rahatsızlık hissediyorsanız, rahim, yumurtalıklar, vajina dahil olmak üzere kadın üreme sistemi hakkında endişeleriniz varsa, Pap smear taraması gibi yaşa uygun taramaları içeren önleyici bir sağlık muayenesi istiyorsanız kadın hastalıkları ve doğum doktoruna gidebilirsiniz. Aynı zamanda adet döneminiz veya hamile kalmanız ile ilgili sorunlarınız varsa, doğum kontrolü, doğum kontrolü veya implante edilebilir doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi almak için de doktorunuza görünmeniz gereklidir.

Kadın hastalıklarının çoğunluğunda belirtiler çok farklı seyretmekte ve kişiye göre değişmektedir. Ancak yoğun kanama, anormal akıntı, pelvik bölgedeki yoğun ağrı ya da kramplar, cinsel ilişki sırasında acı ve adet dönemlerindeki düzensizlikler en sık görülen belirtiler arasındadır. Yine de belirtiler söz konusu hastalığa göre değişeceğinden muayene olmanızda yarar vardır.

Bahçeşehir kadın doğum merkezimizde vajinal ultrason cinsel açıdan aktif bekar ya da evli hastalara güvenle yapılan bir muayene tipidir. Vajinal ultrason bekarlara yapılmaz diye bir kaide yoktur. Ancak bakire olan kişiler için vajinal ultrason görüntülemesi yapılması mümkün değildir. Bu hastalarda vajinal ultrason zar yırtılmasına neden olabileceğinden sadece abdominal ultrason kullanılır.

Evlenmeden önce genel sağlığınız kadar jinekolojik sağlığınız hakkında da bilgi sahibi olmanız birçok açıdan sizi rahatlatacaktır. Evlenmeden önce kadın hastalıkları ve doğum doktoruna doğum kontrol seçenekleri ya da aile planlaması hakkında bilgi almak, Pap Smear testi yaptırmak, İYE (idrar yolu enfeksiyonu) önleme yollarını öğrenmek ve kanser taraması yaptırmak için gidebilirsiniz.

Vajinal ultrason gerektiren bazı durumlar mevcuttur ve bunlar arasında pelvik bölgede ağrı, kısırlık sorunları, ektopik gebelik, garip vajinal kanama, rahim fibroidi veya kist olasılığı bulunmaktadır. Aynı zamanda hamile kadınlarda vajinal ultrasonun gerekli olduğu durumlar meydana gelebilir. Erken gebelik onayı, fetüsün kalp atışını kontrol etme, plasenta muayenesi ve potansiyel düşük teşhisi bunlardan bazılarıdır.

Kadın üreme sisteminde meydana gelen jinekolojik hastalıklar arasında en sık görülen durumlar bakteriyel enfeksiyonlar, Pelvik İnflamatuar Hastalık (PİD), idrar yolu enfeksiyonu ve Polikistik Over Sendromu (PKOS) yer alır.

Teklif Alın

Bize Ulaşın

Uçarer Kadın Sağlığı

  Gizlilik Politikası
  Hasta Yorumları
  Cansu

  İnternet üzerinden bir araştırma yaptım hamile kaldığım süreçte. Hakkında çok olumlu yorumlar duymam tercihimde etkili oldu ve evime de yakın olması buna artıydı. İşinde uzman olduğunu düşündüğüm için kendisi ile yol almaya karar verdim. Bir sağlık sorunum da vardı ve bunun da dikkatle takibini yaparak, gebelik sürecimi yürüttük. Doğumumu da kendisi gerçekleştirdi, her şey yolunda gitti ve beklediğimden kolay oldu. Eşlik eden sağlık sorunum hakkında Muzaffer Bey sayesinde bir sorun yaşamadık. Çok yaıştırıcı bir hekim. Süreç boyunca sürekli gergin ve endişeliydim. Verdiği telkinler ve olacakları anlatması ile yatışmış oldum. Doğum sonrası kontrollerim için de davet etti ve takibimi yaptı. Bu bölgede oturan herkese tavsiye ederim.

  Derin

  Bir tavsiye ile tercih ettim Muzaffer Bey'i ve hiç pişman olmadım. Çok güzel bir hamilelik süreci yönettik ve 4. bebeğimi kucağıma aldım. İletişimi çok güçlü bir doktor ve çok memnun kaldım. Doğum sürecimde de her şey yolundaydı ve sonrasında kontrollerim şeklinde devam ettik görüşmeye.

  Gamze

  İlk gebeliğim de tanıştığım ve ikinci gebeliğiminde kesinlikle kendimi ve bebeğimi emanet ettiğim harika bir hekimdir işinin uzmanı

  Özlem

  Tanıdım en iyi doktor, iyiki tavsiye uydum. Almanya’da bile böyle ilgili ve detaylı doktora rastlamadım. İyi ki doktorumsunuz, riskli olan gebeliğim ve doğumda hiç yalınız bırakmada ve herşey detaylı anladı, böylece hiç korkumuz yoktu. İyiki varsınız. Ayrıca İngilizce de biliyor ve Buda çok iyi, böylece eşimde de herşey detay la anlatı. Herşey için çok teşekkür ederim

  İlgili Uygulamalar
  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık Zarı Dikimi İstanbulHimenoplasti olarak da bilinen kalıcı kızlık zarı dikimi, hasarlı dokuyu etkili bir şekilde restore etmek için tasarlanmış ..

  Devamı >
  Femilift Lazer Tedavisi

  Femilift Lazer Nedir? Femilift Lazer, üçüncü nesil fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer teknolojisidir. Kadınlarda stres, idrar kaçırma ve vajina do..

  Devamı >
  Tüp Bebek Tedavisi

  Halk arasında “kısırlık” olarak bilinen ve tıbbi adıyla infertilitenin söz konusu olduğu durumda çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin başvurdukları te..

  Devamı >
  Lazer ile Vajina Daraltma

  Hepimiz yaşlanıyoruz. Sadece yüzümüz değil tüm organlarımız yaşlanıyor. Vajinamız da tüm diğer organlarımız gibi zamanla yaşlanır ve o sıkı yapısını v..

  Devamı >
  İdrar Kaçırma Tedavisi

  İdrar kaçırma, idrar yolu ile istem dışı idrar kaybıdır. Kadınlarda daha sık görülen bu bozukluk, yaşamın beşinci ya da altıncı yılında ve genç kadınl..

  Devamı >
  Barbie Vajina Estetiği

  İlk defa ABD’de  barbie vajina estetiği veya barbie look vagina olarak tanımlanan bu genital estetik operasyon, bugün ülkemizde de çok fazla talep edi..

  Devamı >
  Labioplasti Ameliyatı

  Labioplasti Nedir? Genital bölgedeki sorunların görsel olarak giderilmesi adına uygulanan yöntemlerden bir tanesi de labioplasti olarak karşımıza çık..

  Devamı >
  Kürtaj

  Kürtaj Nedir? Kürtaj rahim içindeki dokuların alınması anlamında kullanılan bir terimdir. Ancak halk arasında daha çok gebeliğin sonlandırılması anla..

  Devamı >
  Vajina Beyazlatma

  Vajina Beyazlatma Nedir? Son yıllarda vajen beyazlatma işlemi oldukça popülerdir. Özellikle lazerle genital bölge renk açma tedavilerindeki hasta mem..

  Devamı >
  Vajina Daraltma Ameliyatı

  Vajinal Daraltma (Vajinoplasti) Nedir? Vajinada genişleme pek çok kadında yaş ilerledikçe ve gebelik, vajinal doğum gibi müdahaleler geçirdikçe meyda..

  Devamı >
  Laparoskopik Uygulamalar

  Laparoskopik uygulamalar tanısal ve tedavi edici veya cerrahi laparoskopik uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılır.Tanısal laparoskopi Günümüzde tanı..

  Devamı >
  Tanım, Yapılma Nedenleri

  Laparoskopi karın içinin bir endoskop ile gözlenmesi işlemidir. Laparoskopi önceleri sadece tanısal bir araç iken bugün neredeyse jinekolojik operasyo..

  Devamı >
  Ofis Histeroskopisi

  Rahim içi dokusunu (endometrium) incelemeye yarayan bu endoskopik yöntemle uterusun içini ilgilendiren anormallikler tespit edilebildiği gibi rahim iç..

  Devamı >
  Septum (rahim içi perde)

  Rahim ve/veya vajenin anne karnında iken olan kusurlu gelişiminden kaynaklanır. Nedeni belli değildir. En sık görülenler rahim ve vajenin gelişimine i..

  Devamı >
  Polip

  Endometrial polip nedir  Rahim içi polip rahim iç tabakasından (endometrium) gelişen lezyonlardır.Rahim içi polip en sık rahimin fundus bölgesinde ge..

  Devamı >
  Myom Tedavisi

  Rahimin içine doğru büyümüş myomlar (submüköz) da polip benzeri şikâyetler ile hekime başburabilir. Tanı ve tedavisi polip ile benzerdir. Polipden far..

  Devamı >
  Gebelikte İlaç Kullanımı

  Gebelik boyunca gerekli durumlarda ilaç kullanımı mümkündür. Ancak temel prensip, gerekli olduğu bilinen folik asit, kalsiyum ve demir gibi destekleri..

  Devamı >
  İleri Yaş Gebeliği

  Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve annelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir.  Bu ertelemenin nedenleri arasında öncelikle mesleki kar..

  Devamı >
  İkiz Gebelik

  Çoğul gebelik rahim içinde birden fazla fetüsun oluşması olarak tanımlanabilir. Çoğul gebeliklerin çok büyük çoğunluğu ise ikiz gebeliklerdir. İkiz ge..

  Devamı >
  Gebelikte Tarama Testleri

  Gebeliğinizin takibinde bazı kromozom hastalıkları için tarama testleri yapılabilir.Tarama testleri trizomi 21(Down) , trizomi 13 ve 18 için yapılır.T..

  Devamı >
  Gebelik Takibi

  Gebe kaldıktan sonra mutlaka düzenli olarak doktor kontrollerine gitmelisiniz. Bu kontroller sizin ve bebeğinizin gebelik sürecince aldığınız riskleri..

  Devamı >
  Gebe Kalmadan Önce Ne Yapmalı?

  •Hamilelik öncesi muayenedeki amaç nedir? Gebelikte yapılan takip kadar gebelik öncesi muayene ve danışma da önemlidir. Buradaki amaçlardan bir tanes..

  Devamı >
  Vajende Kaşıntı-Akıntı

  Vajenden normalde olan akıntı belli bir miktarı aşmaz, berak ve kokusuzdur. Buna fizyolojik akıntı adı verilir. Vajen ortamında buraya özgü mikroorgan..

  Devamı >
  Histeroktomi(Rahmin Alınması)

  Total Histerektomi: Rahmin tamamının alınmasıdır. Kötü huylu kitlelerde mutlaka yapılması gerekli olan şekildir. Subtotal Histerektomi: Rahmin boyu..

  Devamı >
  Endometriosis

  ENDOMETRİOSİS NEDİR? Endometriosis; üretkenlik çağındaki kadınları etkileyen ve nedeni tam anlaşılamamış bir hastalıktır. İsmini her ay adet kanaması..

  Devamı >
  Düzensiz Kanama

  Adet kanamalarının düzensiz olması kadınlarda nadir olmayan bir durumdur. Çoğu kez neden hormonal düzensizliklerdir. Bunlara disfonksiyonel kanama adı..

  Devamı >
  Dış Organlarda Sivilce ve Acı

  Dış genital organlarda oluşan sivilce olarak tanımlanabilecek kabarıklıkların en sık görülen nedenleri şunlardır: Kıl kökü iltihabı: Ciltte bulun..

  Devamı >
  Aşırı Tüylenme

  Aşırı tüylenme tanımının objektif bir kriteri yoktur. Irklara, coğrafik bölgeye, ailesel yapıya göre tüy yoğunluğu ve rengi farklılıklar gösterebilir...

  Devamı >
  Smear (PAP Testi) Bozuklukları

  Serviks Displazileri (Rahim Ağzının Hücresel Değişiklikleri) Halk arasında rahim ağzı diye tabir edilen rahim bölgesine serviks adı verilir. Serviks ..

  Devamı >
  Hamilelikte Yumurtalık Kistleri

  Çoğu kadının hayatında en az bir kez karşılaştığı sorunlardan biri yumurtalık kistleridir. Normal şartlarda bile kadın için çok rahatsız edici bir dur..

  Devamı >
  Myomektomi (Myom) Nedir?

  Uterusun kas hücrelerinden köken alan iyi huylu tümörler myom olarak adlandırılır. Myomlar kadın üreme sisteminde en sık karşılaşılan tümörlerdir. ..

  Devamı >
  Lohusalık

  Plasenta ve bebeğin doğumundan sonra başlayan anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital or..

  Devamı >
  Anne Sütü ve Emzirme

  Yeni doğan bebeğin beslenmesini sağlamak üzere gebelik süresince hazırlanan meme bezleri faaliyete geçerek süt salgılanmasına başlar. Gebelik sırasınd..

  Devamı >
  Gebelikte Egzersiz

  Son yıllarda kadınların çeşitli egzersiz programlarına olan ilgilerinin giderek artması bu aktivitelerin gebelikte de sürdürülmesine hatta özellikle b..

  Devamı >
  Gebelikte Beslenme

  1 –Kalori ve Ağırlık Artışı Gebe bir kadın gebe olmayana göre günde yaklaşık fazladan 300 kaloriye ihtiyaç duyar. Bu da yaklaşık %15′lik bir artış ya..

  Devamı >
  Doğum Sonrası Vücut

  Bebek ve eşinin doğumundan sonra başlayan ve anne vücudunda gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin ortadan kalkması ve genital org..

  Devamı >
  Gebelikte Anomali Taramaları

  Gebe kadın yapısal sorunu olmayan sağlıklı çocuk dünyaya getirmek ister. Genel toplumda büyük (major) anomalili çocuk sahibi olma riski %3-5 civarında..

  Devamı >
  Yüksek Riskli Gebelikler

  Genel olarak gebelik, kadın hayatının fizyolojik olarak normal ve eşsiz bir dönemi olarak değerlendirilmelidir. Bununla birlikte annenin veya bebeğin ..

  Devamı >
  Stres ve Kısırlık

  Stres, bir kişinin herhangi bir olayı, korkutucu veya tehlikeli olarak algılaması sonucu oluşan durum olarak tanımlanabilir. Stres sonuç olarak ,vü..

  Devamı >
  Tekrarlayan Düşükler

  Fark edilen tüm gebeliklerin veya ‘si düşükle sonuçlanmakla beraber daha önce hiç canlı doğum yapmamış ve 2 veya daha çok gebelik kaybı yaşamış kadınl..

  Devamı >
  Kısırlığın Psikolojik Yönü

  Kısırlık Tanısı ve Tedavisinde Psikolojik Destek: Kısırlık tedavisi gören çiftlerin çoğu, çocuk sahibi olmak amacıyla görülen tedaviyi hem fiziksel, h..

  Devamı >
  Sperm Arama TESA, TESE

  Erkek kısırlığında mikroenjeksiyonun keşfinden sonra en önemli gelişme menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklerde uygulanan cerrahi girişimdir. Bu yönt..

  Devamı >
  Aşılama (İnseminasyon)

  Aşılama kısırlık tedavilerinde ilk uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Kısırlık Latince adı ‘artificial insemination’ demektir.Aşılama yöntemi..

  Devamı >
  Varikosel

  Eşlerini gebe bırakamayan erkeklerde en sık rastlanan anormalliklerin başında varikosel gelir. Testislerden kirli kanı taşıyan damar sistemindeki geni..

  Devamı >
  Erkeklerde Kısırlık Nedenleri

  Erkekler kadınlarla kıyaslandığında çok duygusal değiller. Ancak söz konusu kısırlık olduğunda, erkekler de bir hayli hassaslaşabiliyor. Çocuğu olmaya..

  Devamı >
  Kadında Kısırlık Nedenleri

  Kuşkusuz her kadın doğası gereği çocuk sahibi olup annelik duygusunu tatmak ister. Ancak günümüzde her 100 çiftten 15’i bu isteğine kavuşabilmek için ..

  Devamı >
  Sorular ile Tüp Bebek

  1. Kadınların doğurganlığını etkileyen faktörler nelerdir? En önemli faktör yaştır. Kadın yaşı arttıkça gebe kalabilme şansı azalır. 44 yaşından sonr..

  Devamı >
  Preimplantasyon Genetik Tanı

  Tüp Bebek uygulamaları ile genetik teknolojinin bağdaştırılmasının çok uzun bir geçmişi yoktur. İlk defa 1990’lı yılların başında cinsiyet üzerinden g..

  Devamı >
  Embriyo Dondurma

  Embriyo dondurmasında ilk gebelik ne zaman elde edilmiştir? İlk dondurulmuş embriyo bebeği 1984’de doğmuştur. Embriyo dondurma tekniği ile çift içi..

  Devamı >
  MikroTese

  MikroTese Erkek kısırlığı toplumda çocuğu olmayan çiftlerin yaklaşık yarısının nedenini oluşturur. Bir başka deyişle infertil çiftlerin yaklaşık yarı..

  Devamı >
  f
  × Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?